دنی و سندی، ملانی و جیک، دو زوج برتر فیلم های کمدی رمانتیک
دنی و سندی، ملانی و جیک، دو زوج برتر فیلم های کمدی رمانتیک

دنی و سندی، ملانی و جیک، دو زوج برتر فیلم های کمدی رمانتیک، فیلم‌های کمدی‌ رمانتیک یا رام‌کام‌ها سالیان سال مخاطبان را با داستان‌های دلربای عشق و خوشبختی مجذوب خود کرده‌اند. هر که طرفدار این آثار باشد، برای خودش چندین و چند زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک را در ذهن دارد. با اینکه در سال‌های اخیر کمدی رمانتیک محبوبیت خود را نسبت به گذشته تا حد زیادی از دست داده است، اما در سال‌های اوجش با ترکیب طنز، صحنه‌های صمیمانه و پایان‌های شاد به شیوه‌ای دلپذیر، نیاز بنیادین ما به عشق را برطرف کرد. با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از زوج های هنری کمدی آشنا کنیم.

دنی و سندی در «گریس» (Grease)

  • سال اکران: ۱۹۷۸
  • کارگردان: رندال کلایسر
  • بازیگران: جان تراولتا، الیویا نیوتن جان، جف کانووی، استوکارد چنینگ، دیدی کان، آلیس گوستلی، دُدی گودمن
  • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۷۷ از ۱۰۰

یک زوج برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک البته معروف در ژانر موزیکال که طرفداران ژانر موزیکال هرگز آن‌ها را از یاد نخواهد برد. در دهه ۱۹۵۰، گریس حول زندگی دانش آموزان دبیرستانی دنی زوکو (جان تراولتا) و سندی اولسون (اولیویا نیوتن-جان) می‌چرخد، که یک عاشقانه تابستانی را تجربه می‌کنند اما زمانی که سندی به مدرسه دنی منتقل می‌شود، به طور غیرمنتظره‌ای با هم متحد می‌شوند.

دنی و سندی جزو زوج‌های برتر فیلم‌های کمدی رمانتیک هستند که شیمی بینشان هنوز طرفداران خود را دارد. آن‌ها تابستان عاشقانه‌ای را با هم تجربه می‌کنند که تأثیری ماندگار بر هر دوشان دارد. محبت آن‌ها نسبت به یکدیگر در مواجهه با موانعی مانند مرزهای میان دسته‌های مختلف دبیرستانی و سوء تفاهم‌ها پایدار است. علاوه بر این، در پایان، دنی تصویر «مرد باحال”» خود را از دست می‌دهد و عشق خود را به سندی در آغوش می‌گیرد، در حالی که سندی ظاهرش را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که با دنیای دنی سازگار شود. این نشان‌دهنده تمایل این دو برای تغییر به خاطر رابطه‌شان است و همین‌طور بیانگر تعهد به مصالحه و پیش بردن زندگی به همراه هم.

ملانی و جیک در «خانه شیرینم آلاباما» (Sweet Home Alabama)

  • سال اکران: ۲۰۰۲
  • کارگردان: اندی تننت
  • بازیگران: ریس ویترسپون، پاتریک دمپسی، جاش لوکاس
  • امتیاز راتن تومیتوز به فیلم: ۳۸ از ۱۰۰

«خانه شیرینم آلاباما» ملانی اسموتر (ریس ویترسپون)، طراح مد موفق در شهر نیویورک را دنبال می‌کند که در آستانه ازدواج با نامزد ثروتمندش اندرو است. با این حال، ملانی مجبور می‌شود با گذشته خود روبه‌رو شود و دوباره به زادگاهش در آلاباما برود، وقتی متوجه می‌شود که به طلاق از همسرش، جیک پری (جاش لوکاس)، که در نوجوانی با او ازدواج کرده است، نیاز دارد.

بهترین بخش این فیلم این است که چگونه جدا شدن آن‌ها از هم را برای آنکه هر یک راه خود را بروند و به انسان‌های کاملی تبدیل شوند، نشان می‌دهد. ارتباط ملانی و جیک در فیلم این‌طور نشان داده می‌شود که گذشته پیچیده‌ای داشتند، احساسات حل‌نشده و یک مهر نهفته نسبت به هم. علاوه بر این، رابطه آن‌ها هنوز محکم است و آن‌ها هنوز هم به یکدیگر اهمیت می‌دهند و علی‌رغم جدایی اولیه و اهداف متفاوتشان، همدیگر را درک می‌کنند. اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد، اما این احتمال وجود دارد که این دو بر اساس گذشته مشترک، پیشرفت، بخشش یکدیگر و عشقی که هنوز به یکدیگر دارند، پس از پایان فیلم با هم بمانند.