معرفی تعدادی از ابزارهای مناسب برای کپی کردن

معرفی تعدادی از ابزارهای مناسب برای کپی کردن، کلیپ بورد استاندارد اکثر سیستم‌عامل‌ها برای کاری که به بخشی ضروری از استفاده‌ی ما از کامپیوترها تبدیل شده به نظر بسیار محدود می‌رسد. پس از این‌همه سال این کلیپ بورد هنوز تنها می‌تواند یک آیتم را در خود حفظ کند. کافی است یک مورد جدید را کپی یا کات کنید تا محتوای قبلی کلیپ بورد برای همیشه از دست برود. خوشبختانه هم برای ویندوز و هم برای مک، ابزارهایی وجود دارند که می‌توانند تجربه‌ی شما را در عملیات کپی پیست به سطحی جدید وارد کنند. با ما همراه باشید تا برخی از این ابزارها را به شما معرفی کنیم.

اپلیکیشن CopyClip

اگر قصد ذخیره‌سازی انبوهی از قطعات کوچک را داشته باشید اپلیکیشن CopyClip ابزاری بسیار مناسب برای مدیریت کلیپ بورد MacOS خواهد بود. این اپلیکیشن می‌تواند تا ۲۳۰ مورد از آخرین محتوای کپی شده را در قالب متن حفظ کند و میان‌بر صفحه‌کلید به‌صورت خودکار به آخرین محتوا اختصاص داده خواهد شد.

دانلود اپلیکیشن CopyClip رایگان است ولی مجبور خواهید بود هنگام کار با آن حضور تبلیغات را تحمل کنید. اگر حاضر هستید برای رها شدن از تبلیغات هزینه‌ای را پرداخت کنید باید به سراغ اپلیکیشن CopyClip 2 بروید. از طریق نوار منوی مک می‌توانید به این اپلیکیشن دسترسی داشته باشید ولی این اپلیکیشن به رابط کاربری مدرن و قابلیت جست‌وجوی پیشرفته‌تری هم مجهز است.

اپلیکیشن Ditto

اپلیکیشن Ditto برای ویندوز طراحی شده است. این اپلیکیشن شاید زیباترین رابط کاربری ممکن را نداشته باشد ولی امکانات زیادی دارد: تاریخچه‌ای از محتوای کلیپ بورد که تا ۹۹۹ آیتم را پوشش می‌دهد، گزینه‌ای برای تنظیم زمان حذف شدن آیتم‌ها، پشتیبانی از میان‌برهای کیبورد، قابلیت جست‌وجوی آسان و حالت پرتابل.

فقط کافی است پنل تنظیمات Ditto را باز کنید تا بفهمید امکانات شخصی‌سازی و تنظیمات مختلف آن چقدر زیاد است. این اپلیکیشن برای دسترسی سریع و آسان در بخش نوتیفیکیشن‌های ویندوز به سر می‌برد. این اپلیکیشن همچنین یک قابلیت پیست کردن ویژه دارد که می‌تواند هنگام جابجا کردن متون نحوه‌ی فرمت بندی آن‌ها را حذف کند.

اپلیکیشن Copy’em Paste

اپلیکیشن Copy’em Paste چند دلاری خرج روی دستتان خواهد گذاشت ولی بی‌شک یکی از بهترین ابزارهای مدیریت کلیپ بورد برای MacOS است. این اپلیکیشن در زمینه‌ی تعداد آیتم‌های کپی شده (چه متن و چه عکس) هیچ محدودیتی ندارد، اجازه می‌دهد آیتم‌ها را به‌صورت گروهی پیست کنید و ابزاری هم برای عکس‌برداری از صفحه‌نمایش دارد.

در این اپلیکیشن می‌توانید از طریق نوار منوی مک یا میان‌برهای دلخواه کیبورد به محتوای کپی شده دسترسی داشته باشید. این اپلیکیشن از قابلیت Drag-and-Drop هم برای کپی پیست کردن محتوا پشتیبانی می‌کند. حتی اگر واقعا تصمیم داشته باشید عملیات کپی پیست خود را به مرحله‌ای جدید ارتقا دهید، می‌توانید کلیپ بورد خود را به چند فهرست مجزا تقسیم کنید.

اپلیکیشن ۱Clipboard

اپلیکیشن ۱Clipboard هم برای ویندوز و هم برای مک یکی از بهترین گزینه‌ها است. این اپلیکیشن هم می‌تواند در حالت محلی روی یک کامپیوتر مورد استفاده قرار بگیرد، و هم می‌توان آن را به گوگل درایو متصل کرد تا روی چند کامپیوتر مختلف امکان دسترسی به محتوای یک کلیپ بورد واحد ممکن شود.

در این اپلیکیشن همچنین می‌توانید آیتم‌های خاصی را ستاره‌دار کنید، در تاریخچه‌ی محتوای کلیپ بورد خود به جست‌وجو بپردازید و میان‌برهای دلخواهی را برای کیبورد تعریف کنید. این اپلیکیشن برخی از ظرایف موجود در سایر اپلیکیشن‌ها را ندارد ولی تقریبا تمام قابلیت‌هایی را که اکثر کاربران نیاز دارند پوشش می‌دهد.