اصول رنگ در دکوراسیون فست فود
اصول رنگ در دکوراسیون فست فود

اصول رنگ در دکوراسیون فست فود، رنگ شناسی و استفاده درست از آن در دکوراسیون باعث موفقیت بسیاری از رستوران ها و فست فودی ها شده است.

اگر درباره رنگ شناسی اطلاعات کمی هم داشته باشید باید بدانید که استفاده از رنگ های روشن حس آرامش را به فرد انتقال می دهند و باعث می شود آن مکانی که در آن حضور دارید بزرگتر به نظر برسد.


دور چه رنگ هایی را در دکوراسیون فست فود خط بکشیم


رنگ هایی که نباید در دکوراسیون فست فود از آنها استفاده شوند رنگ های آبی و بنفش هستند، هر چقدر این رنگ ها حس آرامش را در افراد زنده می کنند ولی به همان میزان میل غذا را کاهش می دهد و این رنگ ها مناسب مکان هایی برای استراحت است مثل اتاق خواب ها و مراکز زیبایی و ماساژ و... . حتی در غذا خوری های استخر ها هم نباید از رنگ آبی و بنفش استفاده شود و اگر اصرار دارید که از این رنگ ها در دکوراسیون خود استفاده کنید بهتر است به صورت هایلات و خیلی کم از آنها استفاده کنید. بهترین رنگ ها برای فست فودها ترکیب رنگ های قرمز و زرد و نارنجی است. زیرا رنگ قرمز رنگی است که حس هیجان را در خود دارد و با ترکیب رنگ زرد می تواند فضایی دلنشین را برای مشتریانتان رقم بزند و رنگ نارنجی هم به عنوان اشتها آورترین رنگ یاد می شود.


برخی از باید و نبایدها در انتخاب رنگ های فست فود


1- رنگ هایی مانند یاسی، صورتی و آبی در حین زیبایی به عنوان رنگ مکمل هم از فست فودها نمی باشد و بیشتر مناسب عروسک فروشی ها و بستنی فروشی ها است.
2- از رنگ های بی روح و سرد خودداری کنید.
3- تنها به یک رنگ نارنحی یا قرمز که همه استفاده می کنند راضی نشوید و در کنار آن ها از رنگ های زرد و سبز در کنار مشکی استفاده کنید.
4- از ترکیب بیشتر از دو رنگ پرهیز کنید و از رنگ های خنثی مثل طوسی ملایم در کنار رنگ هایی که گفته شد بهره ببرید.


نتیجه گیری


از آنجا که رنگ ها تاثیر بسیار خوبی در رفتار هر شخص دارند آنها ابزاری خوب و قدرتمند برای شکل دهی به رفتار مشتریان در فست فودها می باشند.