ویژگی های یک رستوران خوب چیست ؟ ، در سال های گذشه همان طور که می دانید فست فود در بین بسیاری از افراد جا باز کرده است .

خیلی از خانواده ها تلاش می کنند تا برای به دست آوردن فرصت با علت های مختلف همانند صرفه جویی در وقت خود ، انتخاب غذای مورد علاقه و راحت شدن از شر دردسر ها ی پخت و پز و شست و شو نیز رها شوند و یا حتی برای تفریح و تنوع ، به رستوران می روند این موضوع نیز بیشتر در خانواده هایی که مجرد هستند و یا خانم خانه شاغل است بیشتر رواج دارد . از انتظاراتی که از یک رستوران خوب می رود این است که غذای آن دارای طعم خاصی باشد و در کل از کیفیت خوبی برخوردار باشد . رستوران جایی برای صرف غذا است . پس باید بهترین خصوصیت آن ارائه نمودن یک غذای عالی باشد . هیچ رستورانی نیست که از غذای بی کیفیت برخوردار باشد و دارای سابقه طولانی در زمینه رستوران باشد . امکان دارد قیمت غذاها در رستوران های بالاشهر کمی بالا باشد اما در این گونه رستوران های ایده آل بحث غذا با مزه ی فوق العاده و نوع مواد اولیه برای استفاده ، خیلی اهمیت دارد . بسیار مهم است که مواد اولیه ای که در غذا به کار برده می شود بسیار تازه و مرغوب باشد زیرا در نتیجه نهایی آن بسیار تاثیر می گذارد .
از دیگر نکات مهم نحوه سرو غذا می باشد . در رستوران های لوکس طراحی های زیبایی برای سرو غذا مهمانان خود اجرا می نمایند که این کار سبب دلنشین تر شدن سرو غذا می شود . انجام تزئینات غذا ها و سبزیجات از دیگر ویژگی های این رستوران است . نحوه چیدمان میزها نیز بسیار مهم است . در برخی رستوران ها از گل طبیعی و یا گل های مصنوعی برای تزئین میزها به کار می برند که این جزو امتیازهای خوب یک رستوران محسوب می شود .
استفاده از یک نوع گل خاص جزو برند برخی رستوران می باشد و به شکلی ویژگی منحصر به فردی به آن رستوران می دهد . ویژگی هایی همانند دارا بودن رومیزی های شیک و تمیز ، سرویس های غذا خوری لوکس ، استفاده از ظرف های شیک برای سرو غذا از دیگر خصوصیات یک رستوران ایده آل و خاص می باشد . نحوه معماری داخلی یک رستوران شیک و خاص از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . دکوراسیون به کار برده شده در یک رستوران باید با ساخت اولیه ی آن تداخل داشته باشد . برای یک رستوران باید از رنگ های شاد استفاده کنید .